سیلاب در افغانستان تاکنون جان ۳۸ تن را گرفته‌است

2 اسد 1402
alt-white-book 1 دقیقه
سیلاب در افغانستان تاکنون جان ۳۸ تن را گرفته‌است

Euro News

 وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گروه طالبان می‌گوید که در پی بارش باران و جاری شدن سیلاب در هشت ولایت، ۳۸ تن جان داده‌اند و ۵۷ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند و دو تن دیگر هم تا کنون ناپدید استند.

طبق اعلام مقام‌های گروه طالبان، این سیلاب مرگ‌بار از بیست‌ونهم سرطان تا یکم اسد در ولایت‌های میدان وردک، کابل، خوست، غزنی، کنر، پکتیا، نورستان و ننگرهار جاری شده بود.

شفیع‌الله رحیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گروه طالبان، در یک نوار ویدیویی به رسانه‌ها هم‌چنان از تلف شدن ۴۵۶ رأس حیوان خانگی و تخریک ۹۰۰ باب خانه مسکونی و به مساحت هفت‌هزار جریب باغ و زمین زراعتی خبر داده است.

هم‌زمان با اعلام این آمار، اداره هواشناسی گروه طالبان از بارش شدید باران در ۲۱ ولایت و سرازیر شدن سیلاب در جریان روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هشدار داده‌است.

ولایت‌هایی که در آن از احتمال بارش شدید باران و سیلاب هشدار داده شده، شامل لغمان، کنر، کاپیسا، پروان، ننگرهار، کابل، لوگر، پکتیا، خوست، غزنی، میدان وردک، بامیان، غور، پکتیکا، زابل، دایکندی، ارزگان، هلمند، قندهار و فراه می‌شود.

اداره هواشناسی، به دلیل بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن آن، از ساکنان ولایت‌های فوق خواسته است که از تردد در حواشی رودخانه‌ها پرهیز کنند.

از شروع امسال تا کنون ۲۱۴ تن در نتیجه جاری شدن سیلاب در مناطق مختلف افغانستان کشته شده‌اند. شمار زخمیان ناشی از سیلاب در این مدت ۳۲۰ تن اعلام شده است.

وزارت دولت در امور حوادث گروه طالبان هم‌چنان گفته است که سیلاب از ماه حمل تا ماه اسد، ۳۱۱۵ خانه مسکونی را ویران کرده و باعث تخریب ۴۱ هزار جریب باغ و زمین زراعتی شده است.

برای دریافت خبرنامه ایمیل تان را بنویسد


نوشته‌های مرتبط