باربارا: با ادامه‌ وضعیت جاری، تحریم‌ها علیه طالبان پابرجا خواهد ماند

1 سرطان 1402
alt-white-book 1 دقیقه
باربارا: با ادامه‌ وضعیت جاری، تحریم‌ها علیه طالبان پابرجا خواهد ماند

UN

سفیر بریتانیا در سازمان ملل متحد می‌گوید که با ادامه‌ی وضعیت جاری در افغانستان، جهان طالبان را به رسمیت نخواهد نشاخت و تحریم‌ها علیه این گروه نیز پابرجا خواهد ماند.

باربارا وودوارد، سفیر بریتانیا در سازمان ملل متحد، این سخنان را روز چهارشنبه، سی‌ویکم جوزا، در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد بیان کرد.

او در بخشی از سخن‌رانی‌اش افزود که پس از تسلط گروه طالبان، مردم افغانستان در رنج زنده‌گی می‌کنند و حقوق بشر نیز همواره نقض شده‌است.

وودوارد در رابطه به حقوق بشر و فعالیت گروه‌های تروریستی دیگر در افغانستان گفت: «ما انتظارات خود را در قطع‌نامه‌های متوالی شورا در مورد دست‌رسی بشردوستانه، قطع روابط با تروریست‌ها، احترام به حقوق بشر و حکومت فراگیر بیان کرده‌ایم.»

سفیر بریتانیا در سازمان ملل متحد اضافه کرد که دو سوم جمعیت افغانستان در سال جاری میلادی نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند.

او شرایط حاضر افغانستان را منفی عنوان کرد و گفت که وضع محدویت‌ها از سوی طالبان، راه‌های کمک به مردم افغانستان را محدود کرده و جهان نمی‌تواند از بحران بشری در این کشور جلوگیری کند.

سفیر بریتانیا در سازمان ملل تاکید کرد که دولتش از هر گونه تلاش برای کمک به مردم افغانستان حمایت می‌کند.

او تصریح کرد که هیچ کمکی نباید بدون حضور زنان ارایه شود.

از سوی دیگر، نماینده‌گان کشورها و سازمان‌های شرکت‌کننده در پنجاه‌وسومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل، از طالبان خواستند تا به سیاست‌های تبعیض‌آمیزشان علیه دختران و زنان در افغانستان پایان دهند.

ندى الناشف، معاون کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، در این نشست گفت که عمل‌کردهای طالبان باعث شده که شمار زیادی از زنان و دختران در افغانستان به خدمات اجتماعی و حقوقی دست‌رسی نداشته باشند.

برای دریافت خبرنامه ایمیل تان را بنویسد


نوشته‌های مرتبط