فینال مهم‌ترین مسابقات اروپایی و سلطه «سری‌آ» بر فوتبال قاره سبز

5 جوزا 1402
alt-white-book 2 دقیقه
فینال مهم‌ترین مسابقات اروپایی و سلطه «سری‌آ» بر فوتبال قاره سبز

SPORTLOCKER

با نزدیک شدن به پایان فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳، تیم‌های راه‌یافته به فینال‌ لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا مشخص شده‌است که در دیدار نهایی هر سه رقابت، یک تیم ایتالیایی حضور دارد و سری‌‍‌آ در قاره سبز قدرت‌نمایی می‌کند.

یک فصل دیگر فوتبال در قاره‌ی اروپا در حال تمام شدن است و تیم‌های راه‌یافته به فینال مسابقات مهم اروپایی هم‌چون لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا مشخص شده‌است.

در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا که پس از رقابت‌های جام جهانی فوتبال، مهم‌ترین رقابت فوتبال در اروپا و جهان شناخته می‌شود، تیم‌های اینترمیلان از ایتالیا و منچسترسیتی از انگلستان به دیدار نهایی رقابت‌ها راه‌ یافته‌اند.

در نیمه‌نهایی این رقابت‌ها، تیم اینترمیلان با شکست آث‌میلان، با نتیجه ۳ بر صفر در دو دیدار رفت‌وبرگشت و منچسترسیتی با شکست رئال مادرید با نتیجه ۵ بر ۱ در دو دیدار رفت‌وبرگشت، جواز حضور در دیدار نهایی را کسب کردند و به تاریخ دهم جون سال جاری میلادی، در ورزشگاه اتاترک شهر استانبول ترکیه، به مصاف هم‌دیگر خواهند رفت تا قهرمان فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان اروپا مشخص شود.

در رقابت‌های لیگ اروپا، تیم‌های آ.اس رُم از ایتالیا و سویا از اسپانیا به دیدار نهایی راه‌یافته‌اند. سویا با شکست یوونتوس در دو دیدار رفت‌وبرگشت نیمه‌نهایی با نتیجه ۳ بر ۲ و رُم با شکست بایرلورکوزن در دو دیدار رفت‌وبرگشت نیمه‌نهایی با نتیجه ۱ بر صفر، راهی فینال شدند و به تاریخ اول جون سال جاری میلادی در ورزشگاه پوشکاش آرنای کشور مجارستان برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف هم خواهند رفت.

در رقابت‌های لیگ کنفرانس اروپا نیز تیم‌های فیورنتینا از کشور ایتالیا و وستهام از کشور انگلستان به دیدار نهایی راه‌ یافته‌اند. وستهام با شکست تیم الکمار از کشور هالند در دو دیدار رفت‌وبرگشت نیمه‌نهایی با نتیجه ۳ بر ۱ و فیورنتینا با شکست اف‌سی بازل از کشور سوئیس در دو دیدار رفت‌وبرگشت با نتیجه ۴ بر 3 موفق به دریافت جواز حضور در دیدار نهایی که به میزبانی ورزشگاه ادن آرنای جمهوری چک به تاریخ ۷ جون سال جاری میلادی برگزار خواهد شد، شده‌اند.

موضوع جالب این است که در هر سه رقابت مهم اروپایی، ایتالیا یک نماینده دارد و تیم‌های لیگ فوتبال سری‌آ که در سال‌های آخر زیاد موفق نبودند، حالا مدعیان اصلی قهرمانی در قاره سبز اند و سلطه‌ی خود را بر سایر لیگ‌ها تحمیل کرده‌اند.

حالا دیده شود که از میان سه نماینده‌ی فوتبال ایتالیا، چند تیم قهرمان خواهد شد و کدام‌ تیم‌ها موفق به کسب مهم‌ترین جام‌های رقابت‌های فوتبال اروپا خواهند شد. پاسخ این پرسش روز دهم جون سال جاری میلادی و پس از برگزاری هر سه فینال مشخص می‌شود.

برای دریافت خبرنامه ایمیل تان را بنویسد


نوشته‌های مرتبط