وزیر کابینه طالبان: به کسی اجازه انتقاد از فرهنگ و مفکوره‌ مردم را نمی‌دهیم

2 جوزا 1402
alt-white-book 1 دقیقه
وزیر کابینه طالبان: به کسی اجازه انتقاد از فرهنگ و مفکوره‌ مردم را نمی‌دهیم

Social Media

مولوی ندامحمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی گروه طالبان در دیداری با عبیدالرحمان نظامانی، سفیر پاکستان در کابل، با اشاره به حقوق همسایه‌گی از نظر اسلام، خواستار ادامه‌ی «روابط نیک» بین افغانستان و پاکستان شده‌است.

آژانس خبری باختر که در کنترول طالبان است، گزارش داده که این دیدار روز سه‌شنبه، دوم جوزا، انجام شده‌است.

براساس این گزارش، ندیم گفته‌است که افغان‌ها در یک جامعه‌ی سنتی زنده‌گی می‌کنند و «امارت اسلامی به هیچ‌کسی اجازه انتقاد از فرهنگ و مفکوره» آن‌ها را نمی‌دهد.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی گروه طالبان افزوده است که این گروه بر اجرای «امور اسلامی» متعهد است.

این مقام گروه طالبان، حکومت‌های سابق و همکاران بین‌المللی آن‌ها را به انجام «ظلم» و «جنایت» و مدافعان حقوق بشر را نیز به چشم‌پوشی در برابر این اعمال متهم کرده‌است.

مولوی ندیم افزوده‌است که اما فعلا همین «مدافعان دروغین حقوق بشر» کوشش دارند به بهانه‌ی حقوق بشر در امور داخلی افغانستان دست‌اندازی کنند.

بر بنیاد گزارش باختر، عبیدالرحمان نظامانی در این دیدار گفته است که افغانستان و پاکستان با یک‌دیگر دوست و دارای مشترکات دینی، مذهبی و فرهنگی هستند.

به گفته‌ی او، پاکستان با توجه به همین مشترکات، آماده است بیش‌تر از دیگران با افغانستان همکاری کند.

روابط بین گروه طالبان و پاکستان، در طول حیات این گروه، نزدیک، صمیمانه و تابع و متبوع بوده‌است.

پیش از این گزارش‌هایی نشر شده‌است مبنی بر این‌که مقامات پاکستانی در تشکیل کابینه‌ی موقت طالبان نقش داشته و بر سیاست‌های داخلی و خارجی این گروه کنترول و نظارت دارد؛ اگر چه این گروه بارها از استقلال در تصمیم و عمل خود یاد کرده‌است.

برای دریافت خبرنامه ایمیل تان را بنویسد


نوشته‌های مرتبط