عبدالله المطیری، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان کیست؟

14 ثور 1402
alt-white-book 2 دقیقه
عبدالله المطیری، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان کیست؟

Goalnepal.com

پس از آن‌که تیم ملی فوتبال افغانستان به جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ صعود نکرد، انتقاد‌ها از انوش دستگیر، سرمربی سابق این تیم بالا گرفت و فدراسیون فوتبال افغانستان مجبور شد که پس چندین دور گفت‌وگو، قرارداد او را با توافق هر دو طرف، فسخ کند.

پس از برکناری انوش دستگیر، تیم ملی فوتبال افغانستان از هم پاشید و نزدیک به یک سال خبری از تمرینات و بازی‌های دوستانه و رسمی این تیم نبود.

فدراسیون فوتبال افغانستان، روز جمعه، هشتم ثور، اعلام کرد که این فدراسیون، عبدالله المطیری را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی افغانستان انتخاب کرده است.

در اعلامیه‌ی فدارسیون فوتبال افغانستان آمده‌است که به ‌زودی اردوگاه تمرینی در داخل و بیرون از کشور برگزار و چهره‌های برتر فوتبال به تیم ملی دعوت خواهند شد.

عبدالله المطیری کیست؟

عبدالله المطیری شهروند کشور کویت است. آقای المطیری که ۴۱ سال سن دارد، در سال ۲۰۱۷ کارش را به عنوان مربی تیم باشگاهی «رضوا» در کشور عربستان سعودی آغاز کرد.

او، در سال ۲۰۱۹، هدایت تیم‌ دوم «الشحانیه» را در کشور قطر عهده‌دار شد.
آقای المطیری بعدها به عنوان سرمربی تیم ملی زیر ۱۷ ساله‌های قرغیزستان کار کرد و در ادامه، سرمربی تیم ملی نیپال شد.

آقای المطیری با تیم ملی فوتبال نیپال موفق به صعود به فینال جام ملت‌های کشورهای جنوب آسیا (SAFF) شد و با شکست در برابر هندوستان، از کسب مقام قهرمانی بازماند.
المطیری در نوزده بازی هدایت تیم ملی فوتبال نیپال را به عهده داشت که حاصل آن ۵ پیروزی، ۲ تساوی و ۱۲ شکست بود.

به باور کارشناسان فوتبال، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان، علاقه‌مند به استفاده از چیدمان ۱-۴-۱-۴ است و تیم‌های او دفاعی‌تر بازی می‌کند.

نکته‌ی جالب در مورد آقای المطیری این است که معاش او، حدود ۱۲ تا ۱۷ هزار دالر از سوی کشور قطر پرداخته می‌شود و افغانستان در این مورد مسوولیت ندارد.

گفته می‌شود که آقای المطیری به‌زودی وارد کابل خواهد شد تا قراردادش با فدراسیون فوتبال افغانستان را امضا و هدایت تیم ملی را به عهده بگیرد.

نخستین تجربه المطیری به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان، در رقابت‌های قهرمانی آسیای مرکزی(کافا) خواهد بود؛ رقابتی که افغانستان با تیم‌های ایران و قرقیزستان هم‌گروه است.

نخستین دور رقابت‌های قهرمانی زون مرکز آسیا در ماه جون سال جاری به میزبانی کشور تاجیکستان برگزار خواهد شد.

برای دریافت خبرنامه ایمیل تان را بنویسد


نوشته‌های مرتبط