چه کسی تصور می‌کرد از مارکز کتاب نو بخوانیم؟

13 ثور 1402
alt-white-book 1 دقیقه
چه کسی تصور می‌کرد از مارکز کتاب نو بخوانیم؟

Vozradio

مدت‌ها شایعاتی درباره‌ی وجود یک شاهکار ادبی از گابریل گارسیا مارکز در دانشگاه تکزاس وجود داشت که مردم هرگز آن‌ را ندیده‌اند.

روز جمعه، پنگوین رندوم هاوس تایید کرد که رمان منتشرنشده‌ی این نویسنده‌ی کلمبیایی، با عنوان «در ماه اگست می‌بینیم» نه تنها وجود دارد، بل‌که در سال ۲۰۲۴، در قفسه‌های کتاب در امریکای لاتین عرضه خواهد شد.

مورینو بلانکو، استاد دانشگاهی در کلمبیا برای روزنامه‌ی گاردین گفت: «من فقط شنیده بودم که ممکن است از او دست‌نوشته‌ای وجود داشته باشد، اما تصور نمی‌کردم که یک کتاب کامل باشد».

گمانه‌زنی‌ها وقتی شروع شدند که مارکز پیش از مرگش، داستان کوتاه «آنا ماگدالنا باخ»، را نشر کرد. داستان زن میانسالی که هنگام بازدید از یک جزیره‌ی گرم‌سیر برای گذاشتن گل بر روی قبر مادرش، رابطه‌ی اروتیک دارد.

در آن زمان می‌گفتند، این ظاهرا نخستین فصل از کتابی بود که مارکز روی آن کار می‌کرد. اما پس از مرگ این نویسنده‌ی جهان‌آشنا که از روی محبت او را «گابو» صدا می‌زدند، امیدها برای نشر آن کم‌رنگ شد، چون تصور می‌شد خانواده‌ی او از انتشار یک اثر ناتمام ناراحت استند.

رییس بنیاد گابو برای روزنامه‌ی گاردین گفت: «تا همین چند وقت پیش هم دو فرزند مارکز موافق نبودند که این اثر منتشر شود، اما گویا پس از خواندن دست‌نوشته، تجدید نظر کردند».

این کتاب شامل پنج فصل بر محور زنده‌گی آنا ماگدالنا است و حدود ۱۵۰ صفحه خواهد داشت. درباره‌ی نسخه‎‌ی انگلیسی آن هنوز چیزی گفته نشده است.

این هژده‌مین رمان گابریل گارسیا مارکز، نویسنده کلمبیایی و برنده نوبل ادبی سال ۱۹۸۲ است که قرار است هم‌زمان با ده‌مین سال‌گرد مرگش، منتشر شود.

برای دریافت خبرنامه ایمیل تان را بنویسد


نوشته‌های مرتبط